Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čunek: Půl milionu mi dal Bůh

31. 5. 2008

"Těch půl milionu, které se mi objevily na účtě, mi dal Bůh za to, že jsem obstál v jeho těžkých zkouškách." Takto by se dala shrnout zpověď místopředsedy vlády Jiřího Čunka z KDU-ČSL. Chcete vědět více? Čtěte můj exkluzivní rozhovor!

Pane vicepremiére, začněme tím nejdůležitějším. Opravdu jste si ty statisíce navíc na účtě dokázal našetřit poctivou prací?

J. Čunek: Víte, já jsem se opravdu nechtěl vychloubat, ale teď když musím očistit své jméno, je na čase říct pravdu. Ve skutečnosti mi těch půl milionu na účtě daroval Bůh za to, že jsem obstál v jeho těžkých zkouškách.

Tak to je opravdu překvapivé. O jakých těžkých zkouškách mluvíte? Myslela jsem, že jste se měl v životě docela dobře.

J. Čunek: Ale no tak, paní redaktorko, vždyť mám manželku a čtyři dcery. Existuje pro muže snad něco horšího?

Já to spíš myslela tak, že jste například nebyl vážně nemocný.

J. Čunek: Ale byl. Měl jsem jeden ošklivý velký vřed, který jsem musel nechat vyříznout.

Teď máte jistě na mysli jistý dům ve Vsetíně.

J. Čunek: Pravda je, že vsetínští věřící často chodili se svými dětmi k tomu domu, aby jim názorně ukázali, co to znamená porušovat desatero. Ale potom, co se dostala k moci dnešní koalice, už toho domu nebylo potřeba, protože sama sloužila jako ukázkový příklad.

Ale vždyť vy jste také součástí této koalice, a dokonce jste podruhé v první vládě, která získala důvěru, tedy alespoň důvěru v parlamentu.

J. Čunek: Ano, díkybohu! Chci říct, že mi k tomu dopomohl Bůh.

Vidíte a já myslela, že Vesecká.

J. Čunek: Ale paní Lemmrigová, vy jako žena přece musíte vědět, že Bůh sesílá na zem dva druhy žen. Svaté neposkvrněné panny jako je Renáta Vesecká a hříšné prostopášné svůdnice jako jsou například Benešová a Urbanová. Renátka byla jen prodlouženou rukou Boha.

Není tedy pravda, že jste paní Urbanou sexuálně obtěžoval?

J. Čunek: Samozřejmě, že ne. To ona obtěžovala mě! Neudal jsem ji jen proto, že jsem pochopil, že ji také seslal Bůh, aby mě podrobil zkoušce.

Tím jste si opravdu jistý?

J. Čunek: Hned jak jsem Marcelu poprvé uviděl, tak jsem věděl, že pro mě bude hodně těžké jí odolat. Krátké vlasy, ostře řezané rysy, uhrančivě přísný pohled zpod brýlí - Bůh ví proč mám rád velmi dominantní ženy. Když doma "zlobím", manželka mi vždycky vrtá zuby až k nervu, bez umrtvení samozřejmě (zasněně se usměje). No, zkrátka Marcela mě sváděla vším - pohledem, hlasem, tlučením (do klávesnice)...a úplně nejvíc tím, že mě odmítala. Jedním slovem peklo! Ani jsem se moc nedivil, když jsem zjistil, že mi Bůh nakonec dal za odměnu půl milionu.

Víte, já nejsem křesťanka, ale neměl by být Bůh spíše nemateriálně založený?

J. Čunek: Samozřejmě, že ne, vždyť stvořil člověka k obrazu svému. Například je známé, že sám Ježíš šetřil jako Skot, i to víno si vyráběl z vody a místo, aby utrácel za loď, chodil raději po vodě.

Ještě řekněte, že Ježíš vybíral 30 stříbrných za každého malomocného a 90, když za ním přišel v noci.

J. Čunek: To asi ne, ale církev ta vybírala vždycky, například za odpustky. Je to její tradice. K čemu jinému by byla? Věřit si může každý sám v co chce a zadarmo, ale církev je vždycky tady s útěchou a pokladničkou. Proto je také nutné zařídit pořádné vypořádání se státem. Peníze a církev jedno jsou.

Děkuji za vysvětlení. Dovolte ještě poslední otázku. Je pravda, že jste se původně jmenoval Čuňák, ale farář vám při křtu změnil jméno na Čunek s tím, že to původní se do kostela nehodí?

J. Čunek: (znovu se zasní ) Ach ano, vzpomínám si, že tím miminkovským jménem mě tak ráda oslovovala Marcelka...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář